Bolgheri – Le Macchiole

Minulý týždeň sme si pripomenuli vína zo srdca Toskánska , ale výpočet najlepších vín tohto regiónu by nebol kompletný bez jeho najmladšej vinárskej apelácie – Bolgheri. Dátum zrodu oblasti Bolgheri sa datuje do obdobia po druhej svetovej vojne. Už za niekoľko desaťročí sa vyšvihli vína na popredné miesta pomyselných svetových rebríčkov a v súčasnosti sú absolútne najcennejšími vínami celého Talianska. Vína Masseto, Ornelaia , Sassicaia, ale aj ďalšie partia medzi odborníkmi medzi svetovú extra triedu. Nie nadarmo sa oblasť Bolgheri nazýva aj talianske Bordeaux.

Jediným rodinným vinárstvom s miestnym pôvodom medzi absolútnou špičkou v apelácii je Le Macchiole. S produkciou približne 100 000 fliaš ročne sú jeho vína pravidelne vysoko oceňované svetovými hodnotiteľmi a víno Messorio z odrody Merlot patrí k najlepším vínam sveta v kumulatívnom hodnotení za posledných 25 rokov.

Paleo Rosso je jedno z mála vín na svete, ktoré sa vyrába výhradne z odrody Cabernet Franc. Niet divu, že jeho fanúšikovia založili celosvetový Club Paleo Rosso. Skvelým vinárskym zážitkom je aj vynikajúci  Bolgheri Rosso, v ktorom sú zastúpené klasické bordeaux odrody Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc aj Petit Verdot.

Garantujeme Vám, že po ochutnaní týchto úžasných vín zatúžite po návšteve tejto starodávnej etruskej oblasti so skvelou gastronómiou a turistickými destináciami na dohľad – Pisa, Lucca, Elba a mnohé ďalšie.

Prihláste sa na odber noviniek a získajte

5€ ZĽAVU

na Váš ďalší nákup.

Zľavu je možné použiť pri nákupe nad 50€. Odber noviniek môžete kedykoľvek zrušiť, ale prečo by ste to robili. Nedozvedeli by ste tak včas o našich akciách na víno a eventoch, ktoré pre Vás pravidelne pripravujeme.