Showing all 9 results

Vinárstvo Soligo

Cantina Colli del Soligo bola založená v roku 1957 ako odpoveď na potreby a požiadavky výrobcov Prosecca v okolí Soliga. Vinárstvo sa nachádza na polceste medzi obcami Conegliano a Valdobbiadene, na tzv. „vínnej ceste bielych vín“, na úpätí krásnych strmých kopcov sopečného pôvodu, dosahujúcich výšku 300 – 400 metrov nad morom. Svetoznáme Benátky sú vzdialené iba 50 km. Slávna enologická škola v obci Conegliano je len desať minút jazdy autom.

Vinárstvo sa v priebehu niekoľkých rokov rozrástlo až na súčasných 700 partnerov/dodávateľov, s priemernou ročnou produkciou hrozna okolo 14.000 ton. Odroda Glera (známa ako Prosecco) tvorí 65% z produkcie hrozna, zvyšok tvoria odrody Pinot Grigio, Chardonnay, Merlot, Cabernet, Raboso a Pinot Nero. Približne 60% z celkovej produkcie sa fľaškuje a môže byť označené ako Prosecco Conegliano a Valdobbiadene. Všetky vína z vinárstva Soligo majú jedinečnú vlastnú identitu a odzrkadľujú zapálenosť a motiváciu všetkých partnerov.

 

8.50  s DPH
4.20  s DPH
Out of stock
9.95  s DPH
Out of stock
9.95  s DPH
Out of stock
5.90  s DPH

Prihláste sa na odber noviniek a získajte

5€ ZĽAVU

na Váš ďalší nákup.

Zľavu je možné použiť pri nákupe nad 50€. Odber noviniek môžete kedykoľvek zrušiť, ale prečo by ste to robili. Nedozvedeli by ste tak včas o našich akciách na víno a eventoch, ktoré pre Vás pravidelne pripravujeme.