Červené víno a horúce letné večery

Napriek stúpajúcej všeobecnej popularite vína v posledných desaťročiach stále kolujú o víne medzi jeho konzumentami a milovníkmi mnohé fámy,  ktorých pôvod siaha do čias , kedy boli na Slovensku k dispozícii najmä vo veľkých objemoch vyrábané nekvalitné vína. Jednou z takýchto fám je aj to, že červené vína a leto nejdú dokopy. Na úvod je potrebné povedať, že fáma vychádza zo všeobecného a pravdivého názoru, že v lete máme chuť skôr na ľahké jedlá a chladené nápoje. Ale neznamená to, že sa musíme principiálne vzdať, ak sa nám zažiada červené víno. Stačí si len vybrať vhodný druh červeného vína a môžeme nalievať.

Vhodným typom vína na leto sú tie s nižším obsahom alkoholu a trieslovín a prevažne ovocnou chuťou a aromatikou. Odrodovo sú to napríklad  Modrý Portugal a Dunaj, talianske Bardolino a Primitivo alebo francúzsky Pinot Noir. Stačí ich trocha zachladiť , na takých 13-14°C, a cestoviny a šaláty na rajčinovej báze so syrom sa Vám na obed odmenia skvelou chuťou. No a pri večerných letných grilovačkách môžete otvoriť aj trošku razantnejšie odrody ako sú naše Svätovavrinecké alebo Frankovku modrú alebo medzinárodné vina z hrozna Zweigelt alebo Cabernet sauvignon, toskánske vína z oblasti Chianti. Pokiaľ nemajú veľmi vysoký obsah alkoholu ( max. 13 – 13,5 % ) môžete si ich vychutnať mierne chladené na 15- 16°C a steaky, burgre, grilované syry a klobásky budú od rozkoše spievať vo Vašich ústach.

Takže na záver si zapamätáme : červené vína v lete určite áno, ale nie všetky do radu.

Náš typ na letné červené vína :

 

Masi Bardolino Classico

Masi Fresco rosso

Ionis Primitivo Acanto

Pavelka Pinot Noir

Pavelka Dunaj

Querceto Chianti

Drouhin Laforet Pinot Noir

Prihláste sa na odber noviniek a získajte

5€ ZĽAVU

na Váš ďalší nákup.

Zľavu je možné použiť pri nákupe nad 50€. Odber noviniek môžete kedykoľvek zrušiť, ale prečo by ste to robili. Nedozvedeli by ste tak včas o našich akciách na víno a eventoch, ktoré pre Vás pravidelne pripravujeme.