Svetový deň Sauvignonu blanc

Sauvignon blanc je jednou z najrozšírenejších bielych odrôd a medzi bielymi vínami má povesť chameleóna. Je to preto, že z rôznych klimatických a produkčných oblastí sveta majú vína tejto odrody úplne rozdielne chute a vône, od ostrých trávnatých zelených tónov z chladnejších oblastí, až po vína plné tropického ovocia z Kalifornie alebo Moldavska. Možno aj preto patrí v poslednom období medzi najpredávanejšie odrody na celom svete.

Ako globálne populárna odroda nemôže zostať bez svojho sviatku v kalendári milovníkov vína. Medzinárodný deň Sauvignon blanc je pohyblivý a oslavuje sa vždy prvý májový piatok. Ak patríš k fanúšikom tejto odrody a rád by si sa zapojil do celosvetovej oslavy, tu je jednoduchý návod: Vyber a otvor si svoju obľúbenú fľašu vína odrody Sauvignon blanc, zúčastni sa alebo dokonca zorganizuj Sauvignon blanc party a pošli fotky alebo svoj príbeh na #SauvBlancDay. Hotovo.

Prihláste sa na odber noviniek a získajte

5€ ZĽAVU

na Váš ďalší nákup.

Zľavu je možné použiť pri nákupe nad 50€. Odber noviniek môžete kedykoľvek zrušiť, ale prečo by ste to robili. Nedozvedeli by ste tak včas o našich akciách na víno a eventoch, ktoré pre Vás pravidelne pripravujeme.