Toskánske vína

Toskánsko je srdcom Talianska a svojim spôsobom aj rodiskom moderného sveta. Z Florencie sa v 14. storočí začal šíriť osvietenský pohľad na svet a jeho fungovanie, úžasná architektúra a umenie. Ak raz navštívite a prežijete aspoň jeden týždeň na toskánskom vidieku, určite budete túžiť po návrate, kedykoľvek si na Toskánsko spomeniete. Okrem množstva pamätihodností a príjemného podnebia sa na slastných spomienkach výraznou mierou podieľa aj skvelá gastronómia a vynikajúce , najmä červené vína. Svetovú slávu si za posledné desaťročia získali viaceré oblasti Toskánska, ale dnes sa budeme venovať jeho srdcu – oblasti Chianti a priľahlému okoliu.  Na začiatok treba povedať, že základným prvkom toskánskych červených vín je tradičná odroda hrozna Sangiovese a jeho odlišná chuť z rôznych regiónov.

Vari najznámejším a najpredávanejším toskánskym červeným vínom je  Chianti , vyrábané v kvalitatívnych kategóriach Chianti,  Classico,  Classico Riserva a Classico Riserva Gran Selezione. Vino Chianti pochádza z oblasti veľkého Chianti, ostatné vína z kontrolovanej oblasti Chianti Classico, ktorá sa nachádza medzi Florenciou a Sienou. Rozlišovacím znakom je aj  znak Gallo nero, čierny kohút na bielom poli v  červenom krúžku , ktorý sa nachádza na každej fľaši z oblasti Chianti Classico. A v srdci Chianti Classico sídli v 600-ročnom hrade pri mestečku Greve in Chianti aj historické vinárstvo Castello di Querceto, ktorého skvelé vína Vám prinášame na trh už viac ako 15 rokov.

Najoceňovanejším vínom Toskánska je pravdepodobne Brunello di Montalcino z regiónu južne od Sieny, ktoré je známe výraznou a mohutnou chuťou a dlhovekosťou, ale bohužiaľ aj vyššou cenou, pretože dopyt po tomto skvelom víne prichádza vďaka globalizácii z celého sveta. V našej ponuke nájdete vína Brunello od najrenomovanejších vinárstiev v oblasti , či už je reč o Castelgiocondo alebo Luce z impéria rodiny Marchesi di Frescobaldi alebo o jednej z najkrajších usadlostí Poggio Antico. Do ponuky samozrejme patria aj mladší brat Brunella –  Vino Rosso di Montalcino, kde je skvelá chuť doplnená aj príjemnou cenou.

Po hodine jazdy autom smerom na východ od Montalcina zaparkujete pod kopcom s úžasnou historickou pevnosťou Montepulciano, v ktorej sa po stáročia vyrába Vino Nobile di Montepulciano, jemná a elegantná verzia odrody Sangiovese. Vyskúšať sa určite oplatí aj cuveé s celosvetovými odrodami Cabernet Sauvignon a Merlot.

Prihláste sa na odber noviniek a získajte

5€ ZĽAVU

na Váš ďalší nákup.

Zľavu je možné použiť pri nákupe nad 50€. Odber noviniek môžete kedykoľvek zrušiť, ale prečo by ste to robili. Nedozvedeli by ste tak včas o našich akciách na víno a eventoch, ktoré pre Vás pravidelne pripravujeme.