Vianočná novinka – Ružové Prosecco!

Pre všetkých fanúšikov šumivých vín máme skvelú správu. Spoločnosť Provino pre Vás prináša svetovú novinku ružové Prosecco z vinárstva Contarini!

Talianska vláda 13. augusta 2020 definitívne schválila výrobu ružového Prosecca podľa prísnych výrobných pravidiel. Jediné povolené odrody viniča na výrobu ružového Prosecca sú Glera (85-90%) a Pinot Nero (15-10%), pričom výnos z hektára je nižší ako pri iných ružových šumivých vínach a hrozno musí pochádzať len z oblasti Treviso DOC.

Víno musí byť vyrobené metódou Charmat a musí byť minimálne 60 dní podrobené sekundárnej fermentácii v pretlakovej nádrži. Taktiež je ružové Prosecco dovolené produkovať iba v klasifikácií Millesimato, čiže minimálne 85% z hrozna musí pochádzať z ročníka uvedeného na etikete.

Bublinky si môžete vychutnať v kategóriách Brut Nature, Extra Brut, Brut a Extra Dry.

Môžeme sa spoločne poďakovať talianskym vinárom z Benátska, že na pripravované schválenie nového Prosecca boli dobre pripravení a preto Vám vieme nové bublinky priniesť ešte tento rok pred Vianocami.

Vinárstvo Contarini prichádza s výborným Proseccom jasnej ružovej farby s osviežujúcim intenzívnym perlením. Toto šumivé víno Vás zaujme svojou ovocnou vôňou jabĺk, hrušky a lesných jahôd doplnenou o tóny lúčnych kvetov. Chuť je príjemne harmonická s vôňou a vďaka dobrej kyselinke, dlhotrvajúca s ovocným záverom. Delikátne ružové Prosecco je výborné ako aperitív, ale aj skvelý spoločník ku morským plodom, krevetám a lososovi.

 

Na zdravie!

KOMPLETNÚ PONUKU VINÁRSTVA CONTARINI NÁJDETE TU.

Prihláste sa na odber noviniek a získajte

5€ ZĽAVU

na Váš ďalší nákup.

Zľavu je možné použiť pri nákupe nad 50€. Odber noviniek môžete kedykoľvek zrušiť, ale prečo by ste to robili. Nedozvedeli by ste tak včas o našich akciách na víno a eventoch, ktoré pre Vás pravidelne pripravujeme.