Zobrazuje sa všetkych 9 výsledkov

Vinárstvo Champagne Louis de Sacy

Šampanský dom Louis de Sacy sa nachádza v preslávenej oblasti Montagne de Reims, v dedinke Verzy. História rodiny Sacy je spätá s produkciou šampanských vín už od roku 1633, po dobu neuveriteľných 13-tich generácií. V roku 1962 sa pod vedením Adré Sacyho zrodila značka, pomenovaná podľa jedného z predkov Pierra Louisa de Sacyho, v ktorej dnes úspešne pokračuje jeho syn Alain Sacy a vnúčatá Yaël a Jonathan, ktorí riadia export značky do celého sveta. Rodina sa snaží produkovať vína s nezameniteľným charakterom, odzrkadľujúcim jedinečné terroir. V súčasnosti rodina Sacy vlastní a obhospodaruje 18 hektárov Grand Cru a Premiére Cru vinohradov, ktoré dopĺňajú 5-timi hektármi vinohradov s dlhodobým kontraktom. 65% vysadených odrôd predstavuje Pinot noir, 30% Chardonnay a 5% Pinot meunier. Snahou je maximálna starostlivosť o vinohrady a hrozno počas celého roka, pretože výsledná kvalita vína pochádza predovšetkým z vinohradov. Hrozná sú zberané výhradne ručne, v závislosti na polohe a vinohrade, z ktorých pochádzajú, a následné sú lisované celé strapce. Pri výrobe šampanského je veľmi dôležitý proces asambláže, teda miešania jednotlivých odrôd vína alebo ročníkov. Ide o rozhodujúci moment, od ktorého závisí konečná podoba každého šampanského. Asambláž teda predstavuje kus majstrovstva, ale i obrovskú zodpovednosť. Po nafľašovaní ležia vína ešte minimálne 24 mesiacov na kaloch, čím získavajú svoj nezameniteľný charakter.

Vinárstvo Champagne Louis de Sacy

Champagne Louis de Sacy Grand Cru Brut

46.90  s DPH

Vinárstvo Champagne Louis de Sacy

Champagne Louis de Sacy Inédite Blanc de Blancs

52.90  s DPH

Vinárstvo Champagne Louis de Sacy

Champagne Louis de Sacy Cuvée Tentation Extra dry

45.90  s DPH
Nie je na sklade

Vinárstvo Champagne Louis de Sacy

Champagne Louis de Sacy Cuvée Originel Brut

38.90  s DPH

Vinárstvo Champagne Louis de Sacy

Champagne Louis de Sacy Cuvée Nue Brut Zéro

49.90  s DPH

Vinárstvo Champagne Louis de Sacy

Champagne Louis de Sacy Cuvée Grand Cru Brut rosé

57.90  s DPH

Prihláste sa na odber noviniek a získajte

5€ ZĽAVU

na Váš ďalší nákup.

Zľavu je možné použiť pri nákupe nad 50€. Odber noviniek môžete kedykoľvek zrušiť, ale prečo by ste to robili. Nedozvedeli by ste tak včas o našich akciách na víno a eventoch, ktoré pre Vás pravidelne pripravujeme.

Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookies na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne. Zistiť viac